| Object Number | AF3846A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Zulu |
| Provenience | South Africa |
| Section | African |
| Materials | Glass | Fiber |
| Description | Child's. String of beads with very small rectangle of beadwork. Broken |
| Height | 4.5 cm |
| Length | 60 cm |
| Width | 3.7 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 13460 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
