Shoe
CG2016-10-58.2
From: North Africa (uncertain)
Curatorial Section: African
| Object Number | CG2016-10-58.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North Africa (uncertain) |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Description | Red leather shoe |
| Height | 8 cm |
| Length | 26.5 cm |
| Width | 9.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.