Object
97-564-526
From: North America
Curatorial Section: American
| Object Number | 97-564-526 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North America |
| Culture Area | North American Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wood |
| Description | 2 pieces of wood - joining |
| Height | 1 cm |
| Length | 7.2 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Academy of Natural Sciences of Philadelphia, 1997 |
| Other Number | L-564-526 - Old Museum Number | Unknown - ANSP Number | Unknown - Gottschall Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.