Tray (uncertain)
EP-2010-7-225
From: United States of America | Pennsylvania | Philadelphia County | Philadelphia | University of Pennsylvania Museum
Curatorial Section: Historic
| Object Number | EP-2010-7-225 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Pennsylvania | Philadelphia County | Philadelphia | University of Pennsylvania Museum |
| Section | Historic |
| Materials | Glass |
| Description | Clear base (2014) Tray(?) with finished edges. Interior base has raised waffle pattern. (2017) |
| Height | 1.9 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Penn Museum Building Construction and Expansion Projects |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

