Bottle Fragment
EP-2010-7-204
From: United States of America | Pennsylvania | Philadelphia County | Philadelphia | University of Pennsylvania Museum
Curatorial Section: Historic
| Object Number | EP-2010-7-204 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Pennsylvania | Philadelphia County | Philadelphia | University of Pennsylvania Museum |
| Section | Historic |
| Materials | Glass |
| Inscription Language | English Language |
| Description | Light blue/green side (2017) "WORCEST" "E" (2017) |
| Height | 5 cm |
| Length | 4 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Penn Museum Building Construction and Expansion Projects |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



