Paddle Model
CG2017-3-27.1
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-27.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Model paddle. Wood, narow rectangular blade with pointed end. Red pigment. |
| Length | 16.5 cm |
| Width | 2 cm |
| Thickness | 0.8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


