Turtle Shell
CG2017-3-20
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-20 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Turtle Shell |
| Description | Complete turtle shell. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 17 cm |
| Width | 14 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



