| Object Number | 72-12-4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Gold Weight. Three birds perched on pedestal. |
| Height | 3 cm |
| Length | 2 cm |
| Width | 2.1 cm |
| Credit Line | Gift of David Crownover, 1972 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




