| Object Number | NA3270A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Tlingit |
| Provenience | Alaska |
| Culture Area | Northwest Coast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wood | Sinew | Fletching Feather | Plant Fiber | Bone (unidentified) |
| Length | 84 cm |
| Width | 4 cm |
| Depth | 4 cm |
| Credit Line | Purchased from E. M. Rhodes & Company, 1915 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
