Bow
NA3270B
From: Alaska
Curatorial Section: American
| Object Number | NA3270B |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Tlingit |
| Provenience | Alaska |
| Culture Area | Northwest Coast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wood | Sinew |
| Length | 130 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Depth | 4.8 cm |
| Credit Line | Purchased from E. M. Rhodes & Company, 1915 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.