Gold Weight
CG2016-8-5
From: Ghana (uncertain)
Curatorial Section: African
| Object Number | CG2016-8-5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana (uncertain) |
| Section | African |
| Materials | Copper Alloy |
| Description | Gold weight. Geometric form. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 1.5 cm |
| Width | 1.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




