| Object Number | 85-11-258 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Iran | Malyan |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Clay |
| Description | Baked clay sealing with seal impression |
| Length | 4.4 cm |
| Width | 3.1 cm |
| Depth | 1.2 cm |
| Credit Line | The Malyan Project, Dr. William M. Sumner, 1985 |
| Other Number | M74 DD45 - Field Number | MF10746 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


