Point
11788.2
From: United States of America | Illinois | Warsaw
Curatorial Section: American
| Object Number | 11788.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Illinois | Warsaw |
| Culture Area | Northeast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Technique | Chipped |
| Length | 2.6 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Thickness | 0.4 cm |
| Credit Line | Purchased from Edward Drinker Cope, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
