| Object Number | CG2017-2-111 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | American |
| Materials | Cork |
| Description | Small pitcher carved from cork. Handle on one side with flaring spout on other side. |
| Height | 8.5 cm |
| Length | 7 cm |
| Width | 5.3 cm |
| Other Number | 10000 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




