| Object Number | 69-15-26A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Dogon |
| Provenience | Mali |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Covered with human figures. |
| Height | 63 cm |
| Width | 48.5 cm |
| Depth | 6 cm |
| Credit Line | Museum Purchase, 1969 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




