Brick
CG2016-4-569
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-569 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud Brick |
| Description | A rectangular mud brick. |
| Height | 8.26 cm |
| Length | 26.67 cm |
| Width | 15.24 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.