Sherd
CG2016-4-547
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-547 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Black, triangular pottery sherd. One side appears to be polished. |
| Length | 1.5 cm |
| Width | 1.27 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.