Core
41-27-95
From: California (State) | San Diego County | Jamacha Valley
Curatorial Section: American
| Object Number | 41-27-95 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | California (State) | San Diego County | Jamacha Valley |
| Culture Area | California Culture Area |
| Locus | surface find |
| Section | American |
| Materials | Felsite |
| Description | Felsite. |
| Height | 5 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of Virginia Beggs, 1941 |
| Other Number | 267 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.