| Object Number | 14685 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North America |
| Culture Area | North American Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Technique | Ground |
| Description | Stone. |
| Length | 23.34 cm |
| Width | 6.35 cm |
| Depth | 6.35 cm |
| Credit Line | Purchased from William T. W. Dickeson, 1899 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


