| Object Number | CG2016-3-6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Description | Reddish stone, roughly triangular, with one flat side. Dab of red pigment on broad end. Found with Australian lithics. |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 5 cm |
| Thickness | 2.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



