| Object Number | P961 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Borneo |
| Section | Oceanian |
| Materials | Brass |
| Description | Copper alloy box with five areca nuts. Mostly undecorated but with a faceted and tiered top. |
| Height | 10 cm |
| Length | 21 cm |
| Width | 11 cm |
| Credit Line | Gift of Alfred C. Harrison Jr. and Dr. H. M. Hiller, 1899 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




