Spearhead (uncertain)
Knife (uncertain)
31-34-214
From: Australia | Northern Australia
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 31-34-214 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Wardaman |
| Provenience | Australia | Northern Australia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Length | 5.6 cm |
| Width | 2.8 cm |
| Thickness | 0.9 cm |
| Credit Line | Australian Expedition, Daniel Sutherland Davidson, 1931 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


