| Object Number | 2015-29-21 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Karamojong Cluster |
| Provenience | Uganda |
| Section | African |
| Height | 11.8 cm |
| Length | 32 cm |
| Width | 5.6 cm |
| Credit Line | Gift of Dr. Edward P. Fisher in honor of John F. Kenndy and the Peace Corps, 2015 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


