| Object Number | 2015-30-2.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Yoruba |
| Provenience | Nigeria |
| Section | African |
| Materials | Bead |
| Technique | Beaded |
| Description | Beaded Sheath- longer portion |
| Length | 145 cm |
| Width | 34 cm |
| Depth | 9 cm |
| Credit Line | Gift of Paul I. Rosenberg, 2015 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




