Offering Tray
CG2016-4-377
From: Egypt | Dendereh (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-377 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Dendereh (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment of a ceramic offeing tray with modeled offerings. |
| Height | 6.35 cm |
| Length | 30.48 cm |
| Width | 13.97 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.