Limestone Fragment
CG2016-4-365
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-365 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with two partial incised hieroglyphs (r). |
| Height | 3 cm |
| Length | 13 cm |
| Width | 10 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.