Limestone Fragment
CG2016-4-364
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-364 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with a flat worked surface, and the remains of a circular inlay. |
| Height | 8 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.