Limestone Fragment
CG2016-4-362
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-362 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with incised decoration on the narrow side, representing part of a "S" and "n" signs. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 5.9 cm |
| Width | 3.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.