Limestone Fragment
CG2016-4-361
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-361 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with a raised relief area. |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 6.3 cm |
| Width | 2.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.