Limestone Fragment
CG2016-4-360
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-360 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with an incised borderline. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 3.4 cm |
| Width | 2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.