Limestone Fragment
CG2016-4-357
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-357 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of highly friable limestone with a raised borderline. |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 4.1 cm |
| Width | 1.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.