Limestone Fragment
CG2016-4-356
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-356 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with two different levels on the worked surface, probably representing raised or sunk relief. |
| Height | 1.6 cm |
| Length | 3.6 cm |
| Width | 3.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.