Limestone Fragment
CG2016-4-354
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-354 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with a partial inscription on it, including an incised borderline, and a city determinative. |
| Height | 2 cm |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.