Limestone Fragment
CG2016-4-353
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-353 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with one worked surface, and the remains of an incised line. |
| Height | 1.8 cm |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 2.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.