Limestone Fragment
CG2016-4-352
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-352 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone whise surface is effaced. Traces of hieroglyphs. |
| Height | 1.4 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 6.9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.