Limestone Fragment
CG2016-4-298
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-298 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small piece of limestone with a worked surface, and a corner. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 11 cm |
| Width | 4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.