Limestone Fragment
CG2016-4-297
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-297 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Flake of limestone with a small incised line. |
| Height | 1 cm |
| Length | 11 cm |
| Width | 4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.