Limestone Fragment
CG2016-4-296
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-296 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with an incised border at the right, and two partial hieroglyphs at the left, read left to right. |
| Height | 6.5 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.