Limestone Fragment
CG2016-4-295
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-295 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with partial incised hieroglyphs: "mn" over "T." Sunk border at the left. |
| Height | 1.9 cm |
| Length | 9.2 cm |
| Width | 6.9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.