Limestone Fragment
CG2016-4-291
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-291 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with incised decoration. |
| Height | 3 cm |
| Length | 6 cm |
| Width | 11 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.