Limestone Fragment
CG2016-4-290
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-290 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of limestone with a partial incised inscription, consisting of a "b" sign, and the head of an "f." |
| Height | 3 cm |
| Length | 14 cm |
| Width | 11.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.