Sherd
CG2016-4-271
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-271 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Alabaster |
| Description | Very small fragment of an alabaster vessel's rim. |
| Height | 1.5 cm |
| Length | 1 cm |
| Width | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.