Offering Tray
CG2016-4-266
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-266 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment of a ceramic offering tray. Has the number "57A" and "1456" written on it in black ink. |
| Height | 5 cm |
| Length | 21 cm |
| Width | 14 cm |
| Other Number | 57A - Other Number | 1456 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.