Offering Tray
CG2016-4-265
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-265 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment of a ceramic offering tray. Has the number 1453 written on it in black ink. |
| Height | 4 cm |
| Length | 21 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Other Number | 1453 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.