Offering Tray
CG2016-4-264
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-264 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment of a ceramic offering tray with modeled offerings. |
| Height | 6 cm |
| Length | 19 cm |
| Width | 18 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.