Offering Tray
CG2016-4-260
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-260 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment from a ceramic offering tray. |
| Height | 4 cm |
| Length | 15.4 cm |
| Width | 15.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.