Vessel Fragment (uncertain)
CG2016-4-256
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-256 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic fragment of an offering tray or large vessel |
| Height | 5 cm |
| Length | 18 cm |
| Width | 10 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.