Soul House
CG2016-4-254
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-254 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Fragment of a ceramic Soul House with a pillared portico. |
| Height | 9 cm |
| Length | 18 cm |
| Width | 13 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.