Stone Fragment
CG2016-4-226
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-226 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Alabaster (uncertain) |
| Description | Rectangular stone (alabastar?) fragment. |
| Height | 3.81 cm |
| Length | 6.35 cm |
| Width | 1.27 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.