Sherd
CG2016-4-159
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-159 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Rim sherd from a ceramic vessel. Two brown lines around the neck. |
| Height | 2.4 cm |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 1.1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.